ЛУГАНСЬКА УНП: КОБЗАР на мить об’єднав владу й опозицію

Сьогодні у Луганську на центральній площі міста біля пам′ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ представники влади і опозиції разом розпочали святковий мітинг на честь 198-ї річниці від дня народження Кобзаря.

Однак, коли влада пішла, мітинг, організований Луганською УНП, продовжився і зібрав у цей морозний вихідний день дійсно українську громаду обласного центру. Серед присутніх були як активісти політичних партій: УНП, Свободи, ВО «Батьківщина», Громадянської позиції, Фронту змін, - так і громадських організацій: ВУТ «Просвіта», ОУН, ОУН(д).

Перед присутніми виступили голова обласної УНП Валентин ТКАЛИЧ, члени обласного тимчасового комітету ВО «Свобода»: Ірина МАГРИЦЬКА, Олександр КОБЗЄВ, представники громадськості.

Лідер луганської УНП Валентин ТКАЛИЧ у своїй промові зазначив: «Ми зібралися біля пам'ятника ШЕВЧЕНКА на день народження і напередодні дня смерті КОБЗАРЯ, тому що творча та ідейна спадщина цієї людини - поза часом, вона актуальна завжди. Актуальна й зараз, тому що надихає народ протистояти  діям влади, антинародної за змістом своїм і антиукраїнської - по суті».

Учасники мітингу, звичайно, не могли не сказати про політичну та економічну ситуації, що склалася як по Україні в цілому, так і на Луганщині. Тому виступаючі нагадали присутнім, що в Україні й нині не перевелися ті, кому Великий КОБЗАР дав відповідну оцінку: «славних прадідів великих правнуки погані», котрі, як зауважив Валентин ТКАЛИЧ, «сьогодні намагаються підмінити героїчну сутність української душі, нав'язуючи нації такі риси, як холуйство, зрадництво, зневага своїм, споконвічним, на користь чужого, щоб по плечу поплескали нащадки тих, хто і за часів козаків, і за часів ТАРАСА руйнував Україну». Тому Валентин ТКАЛИЧ закликав:

Свою Україну любіть.

Любіть її… Во врем’я люте.

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

По завершенню були прочитані вірші великого ТАРАСА, його вислови, а також вірш нашого земляка Володимира Сосюри, присвяченого  КОБЗАРЕВІ.

Але на цьому Шевченківське свято у Луганську не завершилось, а перейшло у приміщення Українсько-канадського центру «Відродження», яке стало своєрідним майданчиком святкувань Шевченківського тижня.

У програмі, присвяченій Великому українському поетові, художнику, письменнику впродовж тижня звучатимуть його поезії, пісні, театралізовані виступи. Крім цього, будуть представлені роботи декоративно-прикладного мистецтва: вишиванки, рушники, малюнки тощо, які учні шкіл Луганської області присвятили Великому сину нашої землі.

 

УНП, Луганська область

Читайте також: