ПОЛТАВЩИНА. УНП, «Наша Україна» та УП «Собор» вимагають об’єднання національно-демократичних партій

Полтавські  обласні організації Української народної партії, «Нашої України» та Української платформи «Собор» звернулися до голів своїх партій та інших партій національно-демократичного спрямування з вимогою прискорити процес об’єднання в одну політичну силу. Відповідне звернення підписали лідери обласних організацій Сергій СОЛОВЕЙ, Іван БЛИЗНЮК та Ельдар НУРІАХМЕТОВ.

Необхідність  об’єднання, переконані представники трьох партій, продиктована «небезпекою, яка нависла над Україною, адже тільки разом можна перемогти на парламентських виборах».

 

Політики  констатують, що «за 20 років незалежності Україна так і не стала правовою, демократичною, національною державою», про що свідчить те, що «національні інтереси України стають все більше предметом політичних торгів; відбувається не розвиток, а згортання демократії та свободи слова; знищується мале та середнє підприємництво; продовжуються рейдерські захоплення підприємств, у селян намагаються відібрати найдорожче - землю; масово закриваються українські школи; з теле- і радіоефіру витісняються українська мова і культура, національні герої принижуються; процвітає корупція».

 

На  їхню думку, ситуацію в державі можна змінити, якщо національно-патріотичні сили відновлять вплив у законодавчому органі.

 

УНП, «Наша Україна» та УП «Собор» наголосили, що об’єднання має базуватися на таких основних принципах:

 

 

  • держава та її суверенітет є найвищою цінністю, яку влада має розвивати і оберігати, а не торгувати нею;
  • українська мова є основою національного суверенітету;
  • розвиток національної економіки, яка постійно створює робочі місця і наповнює український ринок вітчизняною продукцією;
  • земля - найбільша суспільна цінність усього українського народу, а не предмет торгів;
  • в Україні має бути єдина помісна православна церква;
  • Україна має набути членства у Європейському Союзі і НАТО на рівноправних засадах;
  • українська культура, традиції, історія мають бути невідємною частиною нашого повсякденного життя і відігравати базову роль у вихованні молодого покоління українців.

 

Голови обласних УНП, «Нашої України» і УП «Собор» заявили про створення Координаційної ради національно-демократичних партій у Полтавській області, до якої також увійшла обласна організація Конгресу українських націоналістів.

Полтавська область, УНП, Новини з областей

Читайте також: