ПРИКАРПАТТЯ. В УНП занепокоєні можливістю повернення червоних прапорів

Українська  народна партія занепокоєна долею рішення Івано-Франківської обласної ради про заборону використання в області червоних прапорів, позов про визнання якого недійсним розглядається в окружному адміністративному суді. Рішення депутатів від 15 квітня 2011 року оскаржив заступник прокурора Івано-Франківської області Володимир ДЕМ’ЯНИК.

Як  повідомили в Івано-Франківській обласні  організації УНП, партійці стурбовані самим фактом цього судового розгляду, адже «кишенькові суди можуть підтримати представника прокуратури, і тоді по всій області дати, пов’язані з Другою світовою війною, відзначатимуть з комуністичною символікою».

Скасування  рішення обласної ради, переконані в УНП, було б нелогічним з огляду на визнання Конституційний судом неконституційними положень про використання червоних прапорів під час відзначення Дня Перемоги.

Наразі  через неявку представників прокуратури окружний адмінсуд переніс засідання на 20 вересня цього року.

Довідково. 15 квітня 2011 року Івано-Франківська обласна рала ухвалила рішення «Про звернення обласної ради «9 травня - День пам'яті». Пунктом 3 цього рішення на території області заборонили «публічне використання, а також вивішування, демонстрацію, встановлення в будь-якій формі антиконституційних червоних прапорів (так званих«червоних прапорів Перемоги») на всіх державних установах області, приміщеннях державної та комунальної форм власності, інших спорудах незалежно від їх форм власності та підвідомчій підпорядкованості». Згідно з п. 4, депутати доручили Івано-Франківській ОДА, райдержадміністраціям, райрадам, міським головам, селищним та сільським головам області, керівникам правоохоронних органів та їх структурним підрозділам забезпечити неухильне та повне виконання на території області цього рішення.

11 серпня заступник прокурора Івано-Франківської області Володимир ДЕМ’ЯНИК подав до  Івано-Франківського окружного адміністративного суду позов про визнання недійсними та скасування пунктів 3, 4 рішення облради від 15 квітня.

Івано-франківська область, УНП, Новини з областей

Читайте також: