Рівненська УНП привітала ветеранів УПА з ювілеєм. Відео

Сторічний ювілей відсвяткував цими днями житель села Великі Межиричі, Корецького району Федір Мирончук. За свій вік чоловік пройшов насичений і нелегкий життєвий шлях. Побував у лавах і Червоної, і повстанської армій. Щоправда, на фронті бути старожилу не довелося, оскільки його торговельна освіта була потрібною у тилу.

Рівненська УНП привітала ветеранів УПА з ювілеєм. Відео.

Його  очі вже нічого не бачать, але ще можуть плакати від  емоцій. У хаті 100-річного ювіляра Федора Мирончука гості ледь вміщаються. Тут і чиновники, і односельці - усі з квітами та подарунками. Свої слова вітання надіслав і голова Української Народної Партії Юрій Костенко.

Привітати іменинника приїхала й делегація Рівненської обласної організації УНП на чолі з головою Корецької районної організації УНП Юрієм Новаком та членом Центрального проводу партії Олександром Джигиреєм. Від УНП у подарунок дідусь отримав набір історичних книг, грамоту та грошову премію.

За 100 років куди тільки доля не закидала Федора Мирончука. Із 38-го до початку війни працював у районному фінвідділі, потім був відправлений на фронт, але після розгрому його полку потрапив до Рівного. Згодом очолив фінансовий відділ корецької районної управи повстанців. Невдовзі його впіймали німці і забрали воювати на їх боці, але від недруга чоловіку вдалось втекти. Після цього Федір Адамович знову потрапив до лав Червоної армії, але і звідти втік. Згодом був арешт НКВС і суд за зраду Батьківщині та співпрацю з УПА.

Богдан  Мирончук, син ювіляра каже: "Ми з мамою приїхали, і там, де зараз головний корпус Національного університету водного господарства, ми бачили, як його вивели з суду. Батько сміявся і показував пальці обох рук і сміявся. Мама мені малому сказала, що це йому 10 років дали і він тішився, що так мало".

У таборах на півночі Росії Федір Адамович теж був затребуваний як бухгалтер, тому, каже, і пощастило хоч трохи зберегти здоров'я. На свій поважний ювілей він побажав здоров'я не собі, а тим, хто є справжніми, а не лукавими патріотами України.

Федір Мирончук, 100-річний ювіляр: "Я прожив чесно, ніколи не звертав ні наліво, ні направо, йшов своєю дорогою, яка б вона важка не була. Я пережив усе і, слава Богу, дочекався України. Думаю, що ще дочекаюсь, що вона буде справжньою державою".

УНП, Рівненська область, Привітання

Читайте також: