У ЧЕРНІГОВІ казарму облаштують під будинок з автономним опаленням

У центрі Чернігова планують реконструювати будівлю військової казарми, збудованої ще у 1950-х роках на перехресті вулиць ім. Щорса і Любецької, у 52-квартирний житловий будинок. Таке рішення влади заступник голови Чернігівської обласної організації Української народної партії Сергій СОЛМАХА назвав «унікальним приємним винятком», адже, за його словами, «наявність у місті значної кількості «нічийних» земельних ділянок, які знаходяться в користуванні державних і комунальних підприємств та установ, створює ідеальні умови для їх «дерибану».

Будівля казарми фактично розпочинає формування правої сторони продовження вулиці Любецької. «Прорізати цю вулицю до проспекту Перемоги місцева влада обіцяє ще з 60-х років минулося століття, однак вона завжди знаходила більш привабливі земельні ділянки під забудову: зелені зони, лікарні, дитячі заклади і спортивні майданчики, заплави річок Стрижня та Десни, - каже представник УНП. - Наприклад, на одній із центральних вулиць міста – Щорса - від «Мегацентру» до «Круга» вже збудовано або ведеться будівництво на декількох таких ділянках. Усі вони до того були зеленими зонами або належали міській лікарні, будинку культури, дитячому садку».

Водночас Сергій СОЛОМАХА вважає неефективним встановлення в кожній квартирі реконструйованої будівлі автономного джерела теплопостачання, бо по вулиці Щорса прокладено магістральну теплотрасу від орендованої ТОВ «фірма ТехНова» Чернігівської ТЕЦ, яка забезпечує мешканців міста чи не найдешевшим в Україні теплом, а також сплачує в екологічний фонд щорічно близько 10 млн. грн. для поліпшення екологічної ситуації у місті. Він звертає увагу й на те, що новий житловий будинок знаходиться безпосередньо в зоні інтенсивного забруднення: транспортної розв’язки та викидів Чернігівського хлібозаводу №1.

«Автономне опалення в кожній квартирі збільшує використання природного газу, що не відповідає широко задекларованому владою стратегічному завданню зменшити споживання дорогого імпортного палива. Та на жаль, така сумнівна з точки зору економічної доцільності, санітарної і екологічної безпеки реконструкція, здається, не турбує владу та мешканців розташованих поряд багатоповерхівок», - підсумував заступник голови чернігівської УНП.

Чернігівська область

Читайте також: