У Луганську на «копанці» колишньої шахти ім. Володарського загинули гірники

«4 лютого в 12.00 співробітники відділу ДВГРС (державної воєнізованої гірничорятувальної служби) Міненерговугілля та ГУ МНС в Луганській області ліквідували пожежу в «копанці» колишньої шахти ім. Володарського. Після чого в гірську виробку спустилися рятувальники і видали тіло першого гірника, інших знайти поки що не можуть, - розповіли партійці.

Як  стало відомо, «знайденого гірника  в свердловській копанці розчавила  вагонетка, оскільки тут незаконно  використовувалася крадена вибухівка», -  прокоментував ситуацію голова СОГ «Трудовий рух Солідарність» Костянтин ІЛЬЧЕНКО.

На  його переконання, «в регіоні на нелегальних копанках використовується крадена вибухівка. Наприклад, на одній із свердловських копанок в 2011 році обласною міліцією було вилучено 150 кг незаконної вибухівки».

«Виходячи з цього, - робить висновок громадський  діяч, - через неправильне зберігання чи використання вибухівки в забої  копанки стався вибух, який пошкодив лебідку, в результаті чого, зірвалася  вагонетка і вбила одного з робітників, двоє інших загинули безпосередньо в забої, перебуваючи в самому епіцентрі вибуху. Напевно, саме з цієї причини не поспішають видавати на поверхню останки двох інших гірників, чекаючи,  коли на вулиці стемніє, тому що видавати доведеться не людей, а фрагменти тіл».

 

Луганська область

Читайте також: