Україні не уникнути нової газової війни з Росією – Костенко

Україні вже не уникнути нової газової війни з Росією, тому до міжнародного суду звертатись треба, тим більше, що низка країн Європи також має намір судитись з «Газпромом». Але разом з цим Україні потрібно радикально переглянути всю свою енергетичну політику. Про таке в ефірі «5 каналу» заявив народний депутат від НУ-НС, лідер УНП Юрій Костенко.

«Газова війна буде. Зверніть увагу, що всі гострі, або гострота питань у газовій сфері починається, як правило, у вересні-жовтні місяці, тобто на передодні опалювального сезону, тоді коли, дійсно, загнані в глухий кут і не має з відти виходу принаймні до квітня місяця поки не потепліє», – заявив Костенко.

«Але на сьогоднішній день Україна має взірець у вигляді європейських країн. Вони також судяться з «Газпромом». Тому якщо говорити про рецепти, як виходити з цієї ситуації: тут один крок ніхто не зробить, тут потрібна багатокрокова, цілеспрямована політика з боку України. В першу чергу потрібно йти в міжнародний суд. По-друге – треба різко змінювати енергетичну політику. Прем’єр заявляв про колосальні потенційні поклади того ж самого газу в Україні», – зазначив політик.

«Війна (газова – ред.)вже почалася, питання – на які важливі рішення піде українська влада з тим, щоб мінімізувати небезпеки. На сьогоднішній день в нас є безпрограшна ситуація: газову угоду треба переглядати, бо на черзі з претензіями до «Газпрому» низка європейських країн, починаючи від Німеччини, якій «Газпром» дає пільгові ціни, закінчуючи поляками, які теж будуть судитися з «Газпромом», і це пом’якшує нашу ситуацію. Ще раз повторюю вихід з цієї ситуації можливий тільки коли Україна радикально перегляне всю свою енергетичну і економічну політику», – зауважив він.

Юрій Костенко, Війна

Читайте також: