УНП: Чернігівська міськрада перейменовує вулиці попри думку територіальної громади

Зняти з розгляду сесії Чернігівської міськради питання найменування нових вулиць вимагають від представники Чернігівської обласної організації Української народної партії разом низкою громадських організацій. Про це йдеться у зверненні організацій.

За словами представників УНП, утворення нових вулиць відбувається у зв’язку з котеджною забудовою на земельній ділянці біля пологового будинку на розі вулиць 1-го Травня-Маресьєва. Це будівництво відбувається на землях, які колись входили до ботанічного саду в урочищі «Ялівщина». Пізніше ці землі використовувалися радгоспом «Деснянський», КСП «Квіти Чернігова» і були скандально розпайовані, як землі сільськогосподарського призначення, і приватизовані.

7 липня 2011 року напередодні 20-ї річниці незалежності України обласні організації Української Народної партії і «Просвіта» ім. Тараса Шевченка звернулися до Чернігівського міського голови з пропозицією про перейменування та повернення історичних назв вулицям Чернігова. Серед них була пропозиція перейменувати вулицю 50 років ВЛКСМ на вулицю Героїв Крут та вулицю 50 років СРСР на вулицю Лазаря Барановича.

Тому пропозиція Комісії з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова назвати в районі скандальної забудови урочища «Ялівщина» нові вулиці імені Героїв Крут без узгодження з представниками УНП і «Просвіти» та без запрошення їх на засідання комісії є щонайменше провокаційною або правовим нігілізмом.

Відповідно до пункту 4 статті 45 Статуту територіальної громади міста Чернігова, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради від 11 жовтня 2007 року, «…найменування і перейменування вулиць, площ, парків і скверів на території міста Чернігова здійснюється залежно від суспільної значимості питання після громадського обговорення та розгляду на громадських слуханнях, загальних зборах громадян за місцем проживання або проведення місцевих референдумів відповідно до чинного законодавства».

При підготовці рішення про найменування новоутворених вулиць: на честь Лазаря Барановича, Короткова, Галанова, Героїв Крут ці вимоги Статуту територіальної громади міста Чернігова не були виконані.

Викликає подив одночасне з цим найменування, за пропозицією міського комітету Комуністичної партії, новоутворених вулиць Чернігова на честь ще двох партизан Великої Вітчизняної війни. Прізвище обох цих «величних історичних постатей» радянської епохи навіть не згадується в енциклопедичному довіднику «Чернігівщина» (Київ, «Українська Радянська Енциклопедія», 1990).

Варто пригадати, як 1 серпня 1991 року Чернігівський міськвиконком, не зважаючи на протести демократичної депутатської групи «Чернігів», назвав на честь першої річниці Декларації про державний суверенітет України нову вулицю у найближчому до сміттєзвалища в Масанах мікрорайоні міста вулицею Незалежності. Так тоді правляча комуністична влада насміхалася над прагненням українців жити в незалежній державі.

Ці дії відбувається на тлі ігнорування міською владою розгляду подання обласних організацій УНП і ВО «Просвіта» імені Тараса Шевченка від 13 грудня 2011 року про приведення до норм українського правопису назв вулиць і провулків Чернігова напередодні Всеукраїнського перепису населення 2012 року. Наприклад, вулиць Богунського (насправді треба Богунська), Василькова, Музикальна, Овражна, Розсвітна, Сиренєва та інші.

Такі провокаційні пропозиції Комісії з упорядкування найменувань вулиць Чернігова щодо назв нових вулиць, особливо на тлі протестів українців після прийняття «розкольного» закону про «мову» Ківалова-Колесніченка, без сумніву, провокують посилення напруження в суспільстві і дискредитують Чернігівську міську владу в очах громадськості.

УНП, Чернігівська область

Читайте також: