УНП пропонує внести Щекавицю до Держреєстру нерухомих пам’яток

Українська  народна партія звертається  до Міністерства культури України із пропозицією  внести київську гору Щекавиця до Державного реєстру нерухомих пам'яток, щоб врятувати її від теперішніх чи майбутніх забудовників.

Про це повідомив заступник голови УНП Володимир ШОВКОШИТНИЙ. Так політик прокоментував безстрокову акцію організації «Збережемо старий Київ» проти знищення забудовниками історичної гори Щекавиця.

«Щекавиця – історична гора, біля підніжжя якої перебувають слов'янські поховання дохристиянського періоду VIII-IX сторіч. На самій же горі, за переказом, перебуває могила Віщого Олега», – сказав представник УНП, додавши, що «дозвіл на забудову цієї території мав би суперечити закону України «Про охорону культурної спадщини».

ШОВКОШИТНИЙ наголосив, що «замість будівельних кранів та екскаваторів на Щекавиці мають працювати бригади археологів, які мають всі шанси розкопати та дослідити унікальне давньослов’янське городище та, не виключено, знайти могилу одного з перших історично-зафіксованих князів Київської Русі – Віщого Олега».

Насамкінець політик зауважив, що «незважаючи на заяву голови КМДА Олександра ПОПОВА про незаконність відчуження в період з 2007 року по липень 2010 року 3,5 тисячі га землі в Києві, забудовники продовжують з двох боків підривати Щекавицю, фактично знищуючи унікальні археологічні пам’ятки».

УНП

Читайте також: