УНП вимагає зупинити репресії проти керівників українських ВНЗ

«Знищенням опозиції» вважає член Правління Української народної партії Володимир СТУПАК усунення з займаних посад ректорів провідних українських Вищих навчальних закладів. Так політик відреагував на юридичне усунення з посади ректора КПІ Михайла Згуровського.

«Міністерство намагається усунути з займаної посади ректора, який, завжди відстоював внутрішню автономію та самоврядність Вищих навчальних закладів України», - стверджує СТУПАК. Він нагадує: «Ректорські чистки охопили фактично всі регіони України. За схожим сценарієм 30 липня 2010 року був звільнений ректор Донецького національного університету, академік НАН України Володимир Шевченко – він мав схожі зі Згуровським погляди на майбутнє української вищої освіти. У серпні 2010 року міністр освіти Дмитро Табачник звільнив Валентину Смінтіну з посади ректора Одеського національного університету ім. Мечникова – вона критикувала задекларовану міністерством реформу вищої освіти. Того ж місяця Табачник звільнив Михайла Мартинюка з посади ректора Уманського державного педуніверситету ім. Тичини, який публічно критикував діючого міністра за антиукраїнську політику. А вже навесні 2011 року така схема спрацювала проти ректора Київського національного університету харчових технологій, який теж був звільнений».

Таким чином, за словами СТУПАКА, «під удар Табачника підпадають ті опозиціонери від освіти, котрі опираються поверненню до радянської моделі, яка забороняє ВУЗам будь-яку автономію і ставить їх у  цілковиту залежність від волі профільного міністерства».

Окрім того, член УНП пояснює таку «завзятість» міністра тим, що він намагається встигнути взяти участь у розпродажу будівель та майна вищих навчальних закладів, які для нього є недоступними поки їхні керівники «не танцюють під міністерську дудку».

УНП, Рівненська область

Читайте також: