УНП: «Зміни до закону про архіви ухвалено на замовлення «ветеранів» НКВС-КДБ»

Українська народна партія вважає, що зміни до закону «Про Національний архівний фонд та архівні установи» ухвалені депутатами у першому читанні на замовлення ветеранів каральних органів НКВС і КДБ Радянського Союзу. Так народний депутат, заступник голови УНП Ярослав ДЖОДЖИК прокоментував ухвалення Верховною Радою у першому читанні зміни до закону “Про Національний архівний фонд та архівні установи”.

«Народні депутати зробили черговий крок на шляху «совєтізації» вітчизняних архівів, засекречення від населення інформації про діяльність радянських спецслужб, у той час європейська практика передбачає максимальне збереження і надання доступу до документів спецслужб нацистського та радянського режимів», - підкреслив ДЖОДЖИК.

За його словами, законопроект дозволяє спецслужбам засекречувати і навіть знищувати інформацію, у разі визнання її секретною або нецікавої для дослідження. «Також ухвалення таких змін до «архівного законодавства» суперечить рекомендаціям Європейського парламенту від 1 грудня 2012 року, де, зокрема, йдеться про необхідність забезпечення доступу до радянських архівів, щоб українська влада зробила архіви колишніх комуністичних секретних служб доступними для суспільства», – зазначив представник УНП.

«Тобто, замість дотримання європейської практики, керівництво України взяло курс на обмеження доступу навіть до раніше розсекречених документів», - зауважив заступник голови УНП. Він переконаний, що «остаточне ухвалення змін до закону «Про національний архівний фонд та архівні установи» - це відкат України на десятиліття у бік тоталітарного минулого».

ДЖОДЖИК попереджає, що «фактично відбувається підготовка українського законодавства до архівної угоди СНД, де ступінь секретності та рішення про відкриття для громадськості того чи іншого документа українських, білоруських чи казахських архівів будуть прийматися у Москві».

 

УНП

Читайте також: