В УНП назвали справжні причини засилля хабарництва в Україні

Засилля корупціонерів в державі є прямим наслідком недосконалого антикорупційного законодавства, яке й дає можливість уникати покарання за економічні злочини проти держави. З цією заявою виступив народний депутат, співавтор декількох антикорупційних законопроектів, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК.

Так політик прокоментував заяву Міністра внутрішніх справ Анатолія МОГИЛЬОВА, що лише по чверті виявлених фактів хабарництва обвинувачені отримують реальне покарання. За словами ДЖОДЖИКА, антикорупційне законодавство, що застосовується в розвинутих країнах, дає можливість не лише карати всіх хабарників, а й ліквідовує саму можливість отримувати хабарі.

«Зокрема, незважаючи на тиск громадськості, з антикорупційного президентського закону була вилучена обов’язкова умова декларування доходів та видатків не лише державними службовцями, а й членами їх родин», – зауважив народний депутат, додавши, що «тепер чиновникам нічого не заважає мешкати у великих маєтках тещ-пенсіонерів, їздити на іномарці дружини-домогосподарки та відпочивати на кошти свого малолітнього сина-бізнесмена, при цьому офіційно живучи «на одну зарплату».

На думку ДЖОДЖИКА, «сьогодні, якщо чиновника-хабарника не «затримали за руку» з обов’язковим відеозаписом і показами свідків, довести його злочин практично не можливо, тому й поширюється в державі клас чиновників-хабарників, які впевнені у своїй недоторканості».

«Проблема боротьби з корупцією є спільною справою всіх гілок влади, нам  необхідно створити таке законодавче поле, щоб сфера державного управління була очищена від корупційного вірусу, а окремі чиновники-хабарники завжди відповідали за свої злочини перед законом», – підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.

УНП, Новини з областей

Читайте також: