Валентин Ткалич: Закон Ківалова-Колесніченка має ті ж самі наслідки, що і з′їзд у Сєвередонецьку

«Закон Ківалова-Колесніченка має ті ж самі наслідки, що і перший з′їзд у Сєвередонецьку, на якому йшлося про відділення південно-східної частини України в Південно-Східну Українську Автономну Республіку», - переконаний голова Луганської УНП Валентин Ткалич.

 

«Отже, - додає представник об′єднання «Наша Україна», - в суспільстві все частіше з'являються розмови про розкол України за мовним принципом, і через вісім років в Україні знову заговорили про Південно-Східну автономію».

А спровокував дежавю, на думку Ткалича, ганебний закон Ківалова-Колесніченка, який жахливим буревієм пронісся східними та південними регіонами країни, і російська мова отримала статус регіональної у восьми - Одеська, Донецька, Запорізька, Луганська, Херсонська, Харківська, Миколаївська, Дніпропетровська - областях України  та місті Севастополі.

Голова Луганської УНП нагадав, що у 2004 році в місті Сєверодонецьку Луганської області в розпал політичної кризи в країні, викликаної Помаранчевою революцією, відбувся з'їзд депутатів різних рівнів, в основному представників Партії регіонів. Делегатами з'їзду було прийнято рішення про відділення південно-східної частини України в Південно-Східну Українську Автономну Республіку зі столицею в Харкові. Для цього в Луганській і Донецькій областях було прийнято рішення провести референдум щодо питання набуття ними статусу самостійних республік у складі федерації. Однак цей план реалізований не був - керівництво з'їзду вирішило шукати компроміс зі своїми опонентами.

«Прикметно, - каже Валентин Ткалич, - що області, які сьогодні надали російській мові статус регіональної, складають саме ту територію, про яку йшлося на сумнозвісному першому сєверодонецькому з′їзді, і якщо позначити на карті України ці регіони, то наочно видно, що саме вони складають територію Південно-Східної Української Автономної Республіки, яка, на щастя, не відбулася».

Новини з областей, Донецька область

Читайте також: