Юрій Костенко розкритикував звіт місії МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС: «Усі міжнародні безпекові структури мають бути очищені від впливів держави-терориста»

Юрій Костенко розкритикував звіт місії МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС: «Усі міжнародні безпекові структури мають бути очищені від впливів держави-терориста»

Візит місії МАГАТЕ на чолі з генеральний директором Рафаелем Мар’яно Гроссі на окуповану російськими терористичними військами Запорізьку АЕС не приніс жодних проривних результатів, а сформульовані рекомендації не поліпшать стан безпеки захопленої української АЕС. До таких категоричних висновків дійшов заступник голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1991 рік), міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992-1998 роки), голова державної делегації України у генеральній раді МАГАТЕ (1995-1998 роки), лідер УНП Юрій Костенко, опублікувавши їх на своїй фейсбук-сторінці.

Повний текст допису досвідченого політика та науковця наведено нижче.

ЩОДО ЗВІТУ МІСІЇ МАГАТЕ НА ОКУПОВАНУ РОСІЙСЬКИМИ ТЕРОРИСТИЧНИМИ ВІЙСЬКАМИ ЗАЕС

1. Усі без виключення висновки експерти могли зробити і без візиту на станцію, виходячи із того, що вперше в історії функціонування АЕС, вона була окупована. А відтак, усі норми, правила та закони щодо безпечного використання ядерної енергії були тотально порушені рф.

2. Як впродовж усього часу окупації ЗАЕС, так і у самих висновках місії МАГАТЕ не з’явилося жодного слова про причину тотального порушення на станції правил безпеки державою-терористом, тобто про збройну агресію, є лише заклик припинення обстрілів, причому безадресний.

3. І навіть кричуще порушення військовими терористами рф правил безпеки щодо розміщення техніки з боєкомплектом, яке було зафіксовано експертами на ЗАЕС, не знайшло у висновках особливого акценту, що вливає як на стан безпеки, так і на психологічний стан оперативного персоналу ЗАЕС.

ВИСНОВКИ.

Перше. МАГАТЕ, як і ООН, не здатні виконувати свої функції та обов'язки в умовах впливів і пресингу з боку російських представників у цих органах, а відтак, їхні рекомендації не поліпшать стан безпеки ЗАЕС.

Друге. Настав час для термінової підготовки спеціального пакету пекельних санкцій проти «росатому» за сприяння ядерному тероризму росії.

Останнє. Усі міжнародні безпекові структури мають бути очищені від впливів держави-терориста.

P.S. Більше про суть діяльності МАГАТЕ в останньому відеовипуску блогера Назара Токара «Що не так із МАГАТЕ?», де Юрієм Костенком надані необхідні коментарі.

Довідково.

Юрій Костенко – заступник голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1991 рік), голова Спеціальної робочої групи з підготовки до ратифікації Договору СТАРТ-1 (1992-1994 роки), перший керівник української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992-1993 роки), міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992-1998 роки), голова Державної делегації України у генеральній раді МАГАТЕ (1995-1998 роки), народний депутат України I-IV, VI скликань (1990–2012 роки), автор книги «Історія ядерного роззброєння України» (англійський переклад «Ukraine's Nuclear Disarmament: A History» виданий Гарвардським університетом у 2020 році), лауреат канадського Літературного фонду імені Стенлі Пітерсона [Peterson Literary Fund] (2021 рік).

Юрій Костенко, Повномасштабна російсько-українська війна, Ядерний тероризм, ЗАЕС, МАГАТЕ / IAEA, АЕС, Ядерна війна, ООН, Росатом

Читайте також: