Здолбунівські освітяни вимагають відставки Януковича

Педагоги Здолбунівщини (Рівненська область) вирішили висловити свою позицію ще раніше, коли на Мадайні у Києві загинули люди.

Кілька шкіл на зборах трудових колективів прийняли звернення, в яких не лише жорстко засудили застосування владою насильства до власних громадян, а й вимагали відставки президента як людини, що не забезпечила дотримання Конституції і законів України.

На пропозицію члена УНП, директора Будеразької ЗОШ Володимира Дмитрука було проведено збори освітян району. Оскільки відділ освіти і профспілка відмовилися від співпраці, у кожну школу було надіслано проект звернення і запрошення прибути на збори освітян. Пропонувалося провести збори трудових колективів, на яких обговорити політичну ситуацію і висловити свою позицію, а також обрати представників на збори. Збори було проведено за участю представників більш ніж половини шкіл району.

Серед делегатів, а також у президії, були члени УНП. Узгодили остаточний текст звернення до Верховної Ради України, а також обговорили діяльність профспілки освітян.

У школах організовано збір підписів учителів під текстом звернення.

Ініціативна група після завершення процесу підписання надішле документи у Верховну Раду України, а також копії обласній та районній радам.

Ініціативна група, в яку увійшло сім учителів з них двоє члени УНП і один з них депутат районної ради),напрацьовує пакет документів для скликання позачергової звітно-виборної профспілкової конференції. Оскільки профспілка категорично відмовилася від участі в самоорганізації освітян, вчителі вважають за необхідне переобрати голову профспілки. В разі неуспіху освітяни планують створити вільну профспілку і закликати вчителів залишити лави офіційної. До речі, третина освітян району і зараз не входять до профспілки, бо не бачать сенсу в її існуванні в такому стані.

За тиждень свої підписи поставили більш ніж половина вчителів району. В місті підписання завершилося,у селах ще триває.

Життя партії

Читайте також: