ЧЕРКАЩИНА. УНП проти перетворення Умані на хасидське місто

Черкаська обласна організація Української народної партії у складі об’єднаних опозиційних сил, написала листа до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, голови обласної державної адміністрації Сергія ТУЛУБА та міського голови Умані Юрія БОДРОВА з пропозицією перенесення праху цадика Нахмана з Умані в Ізраїль.

У листі зокрема зазначено: «Щороку у вересні приїзд до Умані тисяч паломників стає випробуванням для місцевого населення. Ситуація в Умані може стати вибухонебезпечною, адже паломників стає все більше, незадоволення уманчан - ще глибшим, а місцева влада і правоохоронці демонструють повну безпорадність у плані врегулювання ситуації.»

«Ідею перевезти прах Нахмана колись висловили самі хасиди, - зазначив голова Черкаської ОО УНП Леонід ДАЦЕНКО, - а з огляду на те, що зараз паломництво набуває некерованих форм, це наразі стало необхідністю. Уже в цьому році було кілька інцидентів, в результаті яких жителі Умані потрапили до лікарні з травмами.

Хочу наголосити, що Умань – це частина української держави, де має виконуватися українське законодавство і не мають порушуватися права громадян України, тому влада має не лише сприяти хасидській стороні, чим вона, на наше глибоке переконання, займалась останні роки, а турбуватись передовсім про дотримання конституційних прав громадян України» – підкреслив ДАЦЕНКО.

УНП, Черкаська область

Читайте також: