КОСТЕНКО: «Газпром» прагне конституційного перевороту в Україні»

«Газпром прагне конституційного перевороту в Україні», - заявив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик оцінив угоди щодо створення двох СП на базі майна НАК «Нафтогаз України», підписання яких «Газпром» нав’язує Україні в обмін на перегляд кабальних газових угод 2009 року.  Відповідну інформацію днями оприлюднили українські ЗМІ.

КОСТЕНКО вважає, що "Газпром" вимагає для обох СП небачених прав, прийнятних хіба що для колоніальних держав». За його словами, «повна юридична недоторканість, якою наділяються обидва суб’єкти,  - це вищий статус, ніж має Конституція України». Політик оцінив апетити «Газпрому» як «правовий "бєспрєдел", якого ще світ не бачив».

КОСТЕНКО вважає «другим брутальним порушенням Конституції – повну екстериторіальність обох СП». За його словами, «відмова держави від прав втручатися в цінову та транзитну політику СП, змінювати податкове поле, застосовувати антимонопольне законодавство тощо - перекреслює всі принципи державного регулювання, встановлені Конституцією».

Лідер УНП вважає «третім наступом на Конституцію вимогу, щоб "Газпром" та його "дочки" отримали повний правовий захист в Україні на рівні дипломатичних структур, включно з недоторканістю власності». За його словами, «в цивілізованому світі немає таких прецедентів, щоб на СП не впливали ні парламент, ні уряд, ні відповідні міністерства». «Хіба що в колоніальних країнах могли існувати структури, які діють, як держава в державі та підпорядковуються виключно метрополії, - зазначив політик. - Такі умови є ганебними для України, яка 20 років є суверенною державою».

"Газпром" пропонує уряду здійснити фактично конституційний переворот, віддати магістральну трубу, газорозподільчі мережі, унікальні газосховища та обмежити державний суверенітет України за 150-200 доларів тимчасової газової знижки», - вважає політик. На його думку, «ці пропозиції є набагато небезпечнішими для України, ніж газові угоди 2009 року, за які ув'язнено екс-прем'єра ТИМОШЕНКО». «Жоден уряд не наділено правом здавати державність по "зручній ціні", - це повною мірою стосується і нової влади в Україні», - констатував лідер УНП.

Юрій Костенко

Читайте також: