КОСТЕНКО вимагає у Генпрокуратури перевірити інформацію про прослуховування, оприлюднену Wikileaks

Народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО звернувся в Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити  інформацію про прослуховування, яку було  оприлюднено Інтернет-ресурсом Wikileaks.

КОСТЕНКО вимагає у Генерального прокурора «перевірити інформацію»,  оприлюднену  Wikileaks, згідно якої комерційні компанії «Altron» (Харків) та «Delta SPE» (Київ) «здійснюють незаконне прослуховування телефонів українських громадян, а їх пристрої для прослуховування встановлені всіма операторами мобільного та фіксованого зв’язку, в тому числі, компаніями «Київстар», МТС, «Укртелеком», «Life» та «Beline». Політик з посиланням на повідомлення українських ЗМІ зазначає, що «головним постачальником технологій «прослушки» для згаданих українських компаній стала російська компанія «Сюртель», пов’язана з російськими силовими структурами, а серед клієнтів компанії «Altron» є МВС, Міноборони України, СБУ, Державна податкова адміністрація тощо».

«Така діяльність комерційних структур не лише порушує конституційні права українських громадян, а й створює значні загрози національній безпеці України та навіть її державному суверенітету», - вважає КОСТЕНКО. Він нагадав у зверненні про «політичні скандали, пов’язані з незаконним прослуховуванням перших осіб держави – президентів КУЧМИ та ЮЩЕНКА, екс-прем`єр-міністра ТИМОШЕНКО, членів Конституційного Суду, народних депутатів, керівників Генеральної прокуратури тощо».

Лідер УНП вимагає у Генпрокуратури «встановити власників компаній  «Altron» та «Delta SPE» та вжити заходів, передбачених законодавством для захисту конституційних прав громадян, державної таємниці та національних інтересів України».

Юрій Костенко

Читайте також: