УНП: «Абсурдна кількість міні-ГЕС зруйнує екосистеми Карпат»

Надати вичерпну інформацію щодо побудови малих гідроелектростанцій та інших рішень, пов’язаних з розвитком гідроенергетики на Закарпатті, просять Закарпатську обласну Раду представники Закарпатської обласної організації Української народної партії (УНП).

«Така необхідність виникла після численних звернень обурених краян, які не згодні з планами будівництва 330 міні ГЕС на Закарпатті до приймальні УНП», - повідомили в УНП. У партії наголошують, що «Закарпаття не має дефіциту електроенергії, тому не зрозуміло, чому необхідна така надмірна кількість електростанцій, якщо ціна, вочевидь, на електроенергію для населення не зменшиться».

«Абсурдне будівництво, що вже отримало розголос, однозначно зруйнує унікальні екосистеми та унеможливить збереження первозданного вигляду Карпатського регіону», - запевняє фахівець з водного господарства та природокористування, заступник голови Закарпатської УНП Микола НЕЧИТАЙЛО.

«Більшість міні-ГЕС заплановано встановити в гірській місцевості у верхів’ях рік. А оскільки річки тут мають ще невисоку водність то, аби виробити якомога більше електроенергії, необхідно акумулювати великі об’єми води. Забір основної частини води спричинить низку екологічних та соціально-економічних проблем, зокрема, зміну гідрогеологічної обстановки, погіршення середовища існування водних організмів (в тому числі червонокнижних риб), негативний вплив на природоохоронні території, зниження туристичного потенціалу територій і, відповідно, зменшення доходів місцевих жителів від обслуговування туристів», - перерахував НЕЧИТАЙЛО, додавши, що «і це ще не всі можливі негативні наслідки від такого господарювання».

Насамперед, тут необхідно брати до уваги шкідливість впливу на довкілля та переймати досвід Європейських країн, скажімо, поїхати в Альпи і уважніше придивитися – як і де в Австрії будують міні-ГЕС і наскільки рішення про будівництво залежить від місцевих громад, - кажуть представники УНП. – І нагадують, про альтернативні джерела електроенергії - вітряки, які без жодної шкоди для довкілля можна б було встановити в Карпатських горах.

Також, в УНП наголошують, що краяни вкрай незадоволені такими подіями і налаштовані рішуче. «Незабаром плануємо розпочати збір підписів проти масованої забудови Карпат міні-ГЕС-ами та підготувати судові позови», - розказали в Закарпатській УНП.

УНП

Читайте також: