УНП вимагає від Президента зупинити поглиблення корупції у судовій системі

«Заветувати закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України», оскільки він суперечить конституційним засадам судочинства в Україні, фактично позбавляє громадян України можливості звернутися до Конституційного суду, робить діяльність судової системи ще більш закритою», - вимагає від Президента України Українська Народна Партія. У відповідній Заяві УНП наголошує: «Лише вето Президента може зупинити запровадження нових корупційних схем у судовій системі».

«Ухвалений 20 жовтня цього року закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України», фактично знищує Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР)», - підкреслюється в Заяві. УНП нагадує: «Саме він є  джерелом отримання інформації про можливе неоднозначне застосування судами положень Конституції або законів України, що є умовою для конституційного звернення відповідно до ст.94 Закону України «Про Конституційний суд України».

Окрім того, УНП стверджує: «У разі вступу в дію цього закону рішення про включення інформації до реєстру прийматиме Рада суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією, що збільшить вплив цих органів на формування реєстру».

УНП, Війна

Читайте також: