УНП вимагає заборонити появу нових російських кораблів у Севастополі

Українська народна партія вимагає від української влади заборонити Російській Федерації збільшувати кількість наземних та підводних човнів у складі угрупування Чорноморського флоту, що базується в Севастополі. З цією заявою виступив голова Кримської організації УНП Олег ФОМУШКІН.

За його словами, Базові угоди про перебування Чорноморського флоту Росії в Україні 1997 року не передбачають права введення нових російських військових кораблів на нашу територію. Так політик прокоментував заяву командувача Чорноморським флотом Росії Олександра ФЕДОТЕНКА про наміри у 2014 році поповнити ЧФ РФ новими човнами.

«Перелік російських військових кораблів та суден на території України чітко зафіксований в угоді між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту і не допускає будь-якого механізму зміни статус-кво: вона фактично передбачає, що російський флот базується в Севастополі до завершення терміну придатності кораблів (2017 рік), а за цей час Росія мала б розбудувати на власній території базу для вже нових кораблів», - підкреслив голова Кримської організації УНП.

Політик зауважив, що для реалізації бажання Москви має бути підписана нова угода про оренду, тобто створено НОВУ іноземну базу на території Україні, а це грубо суперечить Конституції, яка забороняє розміщення НОВИХ іноземних військових баз. «У 1997 році зробили виняток лише для вже існуючої російської бази Чорноморського флоту в тоді існуючому складі військовослужбовців та військової техніки», - наголосив ФОМУШКІН.

«Якщо Україна погодиться на збільшення російської присутності в Севастополі та Криму, це буде грубе порушення статті 50 Конституції України, яка гарантує право громадян на чисте та безпечне довкілля, адже після реалізації російської державної програми озброєння на період 2011-2020 роки, відповідно до якої Чорноморський флот має отримати 18 кораблів, у тому числі 6 фрегатів, 6 дизельних підводних човнів і 2 великих десантних кораблі, Севастополь та більша частина південного узбережжя Криму перетвориться на справжню «помийну яму», непридатну не лише для відпочинку громадян, а й для безпечного проживання, бо вже сьогодні нагромадження нафтопродуктів навколо російських баз Чорноморського флоту в Криму у 180 разів перевищує гранично допустиму концентрацію», - підсумував Олег ФОМУШКІН.

 

УНП, Севастополь

Читайте також: