УНП вимагає звільнити суддів за незаконне засудження «тризубівців»

Українська народна партія вимагає скасувати незаконно ухвалений вирок «тризубівцям», яких засудили з відстрочкою на термін від 2 до 3 років за «пошкодження» пам’ятника Сталіну. УНП також вимагає негайної відставки суддів жовтневого райсуду Запоріжжя за порушення присяги, демонтажу цього пам’ятника і притягнення до кримінальної відповідальності організаторів та виконавців його спорудження. З цією заявою виступив член Правління УНП Володимир СТУПАК.

«Тризубівці» зробили те, що були зобов’язані зробити працівники міської влади Запоріжжя ще 5 травня 2010 року – демонтували пам’ятник злочинцю», - наголосив СТУПАК.

«Ще у 2006 році була прийнята Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка однозначно засудила злочини комуністичних тоталітарних режимів, в тому числі сталінського. У 2009 році Парламентська Асамблея Організації Безпеки і співпраці в Європі окремою резолюцією прирівняла злочини сталінізму до злочинів нацизму», - нагадав представник УНП. Тож, за його словами, «у будь-якій європейській демократичній державі дії «тризубівців» були б оцінені, як дії з приведення навколишніх пам’ятних знаків до діючого європейського законодавства».

Окрім того, Володимир СТУПАК, акцентував увагу на тому, що й «Україна як повноправний член Ради Європи та ОБСЄ, не лише взяла на себе зобов’язання виконувати ці резолюції на своїй території, а й ухвалила два внутрішніх обов’язкових до виконання нормативних акта, що унеможливлюють присутність пам’ятника Сталіну в України. У 2006 році був ухвалений легітимний сьогодні Указ Президента про ліквідацію символів тоталітарного режиму, а в 2010 році Апеляційний суд Києва визнав Йосипа Сталіна та інших радянських керівників винними у організації геноциду українського народу - організації Голодомору в 1932-1933 роках, тобто визнав його кримінальними злочинцями».

УНП

Читайте також: