УНП: За ралі у карпатських «Горганах» організаторам та учасникам «світить» три роки ув’язнення

«Героїчне» підняття позашляховиків на найвищі вершини Горган в рамках «Gorgan Trophy'11» коштуватимуть10 років порушеного екологічного балансу», - заявив член Центрального Проводу Української народної партії, голова управи Івано-Франківської обласної організації УНП Дмитро ЧУЙКО.

Тож, за його словами, «УНП вимагає від прокуратури відкрити кримінальну справу за фактом проведення ралі на території карпатського заповідника національного значення «Горгани» та не допускати подібного в майбутньому».

«Як і під час ралі поліськими заповідниками, джипінг в карпатських «Горганах» завдав непоправної шкоди екології унікального заповідника», - зазначив ЧУЙКО. Він також наголосив, що «ралі у заповідній території порушують низку норм українського та міжнародного права, зокрема статті 16-17 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", статтю 252 Кримінального кодексу України, закон України «Про охорону навколишнього природного середовища України», «Про Червону книгу України» та Міжнародну Бернську конвенцію». А отже «мінімальна відповідальність організаторів та учасників ралі за псування об’єктів природно-заповідного фонду - обмеження волі на строк до трьох років», - підкреслив він.

Водночас ЧУЙКО стверджує: «Кримінальна відповідальність не відновить екологічний баланс заповідника, адже важкі джипи їхали не шляхами загального користування, а по бездоріжжю, тобто завдали непоправної шкоди заповідній флорі та фауні, де до цього вікенду, зберігалося в природному незайманому стані 459 видів судинних рослин, 231 вид мохів, 177 видів тварин». «Щоб відновити свій природний баланс після такого джипінгу Горганам необхідно буде як мінімум десять недоторканих людиною років».

УНП

Читайте також: